KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835052
*
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 18:22:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 18:15:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Carl Anton
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 18:15:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52